Sizi can kulağıyla dinliyoruz.

Her türlü sorunuz için aşağıdaki formu doldurun, size en kısa sürede ulaşalım.
Formumuzu doldurun
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır. Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları geçerlidir.

Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni – İletişim Formu

Birleşik İkinci El Otomotiv Hizmetleri A.Ş. (“Otocash”) olarak kişisel verilerinizi veri sorumlusu olarak işliyoruz. Bu metin ile kişisel verilerinizi nasıl işlediğimiz hakkında sizi bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Kişisel Verileriniz Hangi Amaçlarla ve Hangi Hukuki Sebeplere Dayanılarak İşlenmektedir?
Kişisel verileriniz, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“Kanun”) 5. maddesinde belirtilen hukuki sebeplere dayalı olarak işlenmektedir. Kişisel verilerinizi işleme amaçlarımız ve dayandığımız hukuki sebeplere aşağıda yer verilmektedir.
 • Kişisel verileriniz, “veri işlemenin meşru menfaatlerimiz için zorunlu olması” hukuki sebebine dayalı olarak, iletişim süreçlerinin yürütülmesi, geri bildirim/talep/şikayetlerin alınması ve sonuçlandırılması, müşteri ilişkilerinin yönetilmesi, iş faaliyetlerimizin iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik süreçlerin yürütülmesi ile iş faaliyetlerimizin incelenmesi ve denetlenmesi amaçlarıyla işlenmektedir.
 • Kişisel verileriniz, “bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması” hukuki sebebine dayalı olarak, olası bir hukuki uyuşmazlık durumunda, haklarımızın korunabilmesi ve kullanılması ile hukuki süreçlerin yürütülmesi amaçlarıyla işlenmektedir.
 • Kişisel verileriniz, “hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi” hukuki sebebine dayalı olarak, yetkili kurum veya kuruluşların Şirketimizden talepte bulunması ya da bu kurumlara bildirim yapmamızın öngörüldüğü durumlarda, yasal yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi (örneğin, hukuka aykırı işlem şüphesi taşıyan bir işleme dair bir kamu kurumunun talepte bulunması durumunda bilgilerinizin paylaşılması) amacıyla işlenmektedir.

 • Hangi Kişisel Verileriniz İşlenmektedir?
  İşbu aydınlatma metninde belirtilen amaçlar dahilinde; kimlik bilgileriniz (adınız-soyadınız), iletişim bilgileriniz ve geri bildirim/talep/şikayetinize ilişkin kişisel verileriniz işlenmektedir. Ayrıca internet sitemizi ziyaretiniz kapsamında işlem güvenliği bilgileriniz de işlenmektedir.

  Kişisel Verileriniz Nasıl ve Hangi Hukuki Sebeplere Dayanılarak Toplanmaktadır?
  Kişisel verileriniz, elektronik ortamda sizlere sunulan form aracılığıyla, otomatik ve kısmen otomatik yöntemlerle toplanmaktadır. Kişisel verileriniz Kanun’un 5. maddesinde düzenlenen kişisel veri işleme şartlarından bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması, hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi ve veri işlemenin meşru menfaatlerimiz için zorunlu olması hukuki sebeplerine dayalı olarak işlenmektedir.

  Kişisel Verileriniz Kimlerle Paylaşılmaktadır?
  Toplanan kişisel verileriniz, “Kişisel Verileriniz Hangi Amaçlarla ve Hangi Hukuki Sebeplere Dayanılarak İşlenmektedir?” başlığındaki amaçların yerine getirilebilmesi için tedarikçilerimiz ile paylaşılmaktadır. Kişisel verileriniz yasal bir talep/yükümlülük olması halinde ya da hukuki süreçler kapsamında, hukuki yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, hukuki süreçlerin yürütülmesi ve yetkili kurum ve kuruluşlara bilgi verilmesi amaçlarıyla yetkili kurum ve kuruluşlar ile paylaşılacaktır. Kişisel verileriniz aktarılırken Kanun’un 8. ve 9. maddelerine uygun hareket edilmektedir.

  İlgili Kişi Olarak Haklarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?
  Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin Kanun’un 11. maddesinde sayılan haklarınızı kullanmak için sistemlerimizde kayıtlı e-posta adresiniz üzerinden kvkkiletisim@otocash.com bizimle iletişime geçebilir ya da Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de belirtilen diğer yöntemleri tercih edebilirsiniz.
  Müşteri Hizmetleri
  Mesai günleri ve saatleri içinde 0850 227 22 74 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı arayabilirsiniz.